Simona Krainová ukázala byt po nákladné rekonstrukci: Elegantní luxus v bílé!

Střešní mezonet na Praze 6 si Simona koupila dávno předtím, než poznala Karla. Když měl přijít na svět jejich syn Max, odkoupili od Dary Rolins (50) sousední byt a oba prostory propojili. Vzniklo luxusní bydlení o rozloze 400 m². Byt nově nabízí velmi čisté a minimalistické zařízení podle posledních designových trendů, jemuž vládne nadčasová bílá a světlé dřevo. 

Architekt radí, jak na minimalismus. Praktické rady a nápady

V minimalistickém designu hrají stejně důležitou roli prostor, nábytek a osvětlení. Tento design je spíše odvážný než nudný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je funkční a dobře zapamatovatelný. Minimalistický design nikdy nebyl inspirován přísností či strohostí, naopak se považuje za luxusní a elegantní styl. Je jednoduchý ve formě a funkčnosti, protože se vyhýbá zbytečným doplňkům a dekoracím. Méně je více. U minimalistického interiéru to platí dvojnásob, ač vám to může znít jako klišé. Takový byt se vyznačuje převážně monochromatickou paletou barev, omezeným počtem nábytku i doplňků a jistou „uklizeností“.

Architekt radí, jak se zařídit v industriálním stylu

V posledních letech nabývá industriální styl na oblibě a není se čemu divit. Představuje neotřelý přístup k bydlení, který pracuje s kontrasty, velkými prostory a zajímavými materiály. V rámci naší série o stylech bydlení jsme se obrátili na interiérové designéry z Tempus Design, aby nám pomohli uchopit koncept průmyslového stylu se vším, co potřebujete vědět.

Opravdu si umíte svůj budoucí domov představit?

Na začátku všeho je myšlenka. Poté přijde představa a po ní realizace. Když se ale rozhodneme nápad uskutečnit, přichází kámen úrazu, a to je prostorová představivost, konkrétně v interiéru. My se zaměříme právě na tu představu.

Dost často se stává, že klient přijde s požadavkem, který není úplně praktický nebo je zcela neuskutečnitelný. Nejčastěji se jedná o přemíru nábytku v malém prostoru, kombinace nesourodých materiálů či barev apod.

Nejdřív zařizujte a pak stavte, radí architekti

Myčka bez přívodu elektřiny, dodatečné sekání vodovodního vedení nebo zapomenutý kabel od antény k televizi – to vše může stavbu prodražit. Tomu lze předejít důkladným promýšlením interiéru ještě předtím, než začnete stavět.

Interiérový architekt vám ušetří čas i peníze, říkají v Tempus Design

Interiérový architekt je nejlepší přítel každého dobrého projektu a největší chybou při stavbě či rekonstrukci by bylo odkládat řešení interiéru „až nakonec“.

Nejdřív postavíme, pak zařídíme – tak tomu možná bývalo kdysi, ale moderní přístup ke krásnému a pohodlnému bydlení je přesně opačný. Je to právě interiér, který ve skutečnosti celý projekt definuje.

Glamour – styl hvězdného Hollywoodu pro opravdové dámy

Elegance a rafinovanost jsou vlastnosti, které obdivujeme u hollywoodských hvězd čtyřicátých a padesátých let. Rita Hayworth, Greta Garbo nebo Marilyn Monroe coby symboly ženskosti jsou nedostižné. Interiéry inspirované jejich dobou i osobnostmi jsou populární dodnes. A s dobrým designérem ho můžete mít i vy.

Jak bude vypadat dům Nikol Leitgeb (Štíbrové)? Skryté dveře do ložnice i teplo rodinného krbu

Nikol Leitgeb (35), známá spíše pod svým příjmením za svobodna Štíbrová, je maminka dvou malých rošťáků, novopečená manželka a členka party 3v1, ve které spolu s Veronikou Arichtevou (35) a Martinou Pártlovou (42) navrhuje autorskou módu s nápisy, kterým nechybí jejich vražedný ostrovtip, se vrhla stejně jako její kolegyně z tria na stavbu rodinného domu. Zatímco Martina už má hotovo a Veronika se na rekonstrukci starého domu teprve chystá, Nikol už má o svém domu jasnou představu.

Na Ministerstvu financí vznikne konferenční sál pro 21. století. Navrhlo jej studio Tempus Design

Na Ministerstvu financí v Letenské ulici se rozhodli zrekonstruovat hlavní konferenční sál ve stylu art deco, avšak s použitím technologií 21. století. Hlavním cílem je přizpůsobit prostory reprezentativním a technologickým požadavkům spojeným s blížícím se předsednictvím Evropské unii ve druhé polovině příštího roku. O vítězný návrh se coby vítěz veřejné zakázky postaralo pražské architektonické studio Tempus Design.